Кава: користь чи шкода? Історія кави

1. За легендою каву було виявлено абсолютно випадково ефіопським пастухом кіз, який помітив, якими жвавими ставали його кози після поїдання бобів кави.

2. Спочатку каву їли. Африканські племена змішували боби кави з жиром, що перетворювалося на їстівні енергетичні кульки.

3. Поява ісламу в значній мірі сприяла популярності кави. Релігія забороняла споживання алкоголю, але кава вважалася прийнятним напоєм.

4. У 1675 році, Король Англії заборонив кав’ярні, стверджуючи, що люди там збираються, щоб влаштовувати проти нього змови.

5. Кава росте тільки на “Поясі бобів”, тобто на паралелі між Північним і Південним тропіком.

6. Існує більше 50 видів кави по всьому світу. Однак тільки 2 з них використовуються в комерційному виробництві кави. 70 відсотків людей у світі п’ють каву Арабіку або як її ще називають кава аравійська, яка відрізняється м’яким смаком і сильним ароматом. Решта 30 відсотків п’ють каву Робуста, який володіє більш гіркуватим смаком, і в якому на 50 відсотків більше кофеїну.

7. Кава росте на деревах. Самі дерева можуть виростати до 9 метрів у висоту, але їх культивують так, щоб вони виростали близько 3 метрів, щоб легше було збирати плоди.

8. Боби кави – це насправді зерно всередині яскраво-червоної ягоди. Самі ягоди дуже смачні, володіють легким медовим смаком, схожим на смак персика або кавуна.

9. Кава психоактивна. При високих дозах вона може викликати галюцинації, а також вбити.

10. Летальна доза кофеїну прирівнюється приблизно 100 чашок кави.

11. Французький філософ Вольтер випивав до 50 чашок кави в день.

12. У стародавній арабській культурі єдиним способом, з допомогою якого жінка могла легально розлучитися, була скарга на те, що чоловік не забезпечує її достатньою кількістю кави.

13. Йоганн Себастьян Бах написав оперу про жінку, яка страждала від пристрасті до кави.

14. Хочете дізнатися, звідки походить назва кави? В арабській мові є слово “qahhwat al-bun “, що означає “вино бобів”. Скорочено це буде “qahwa”. У Туреччині запозичили це слово, і воно перетворилося на “kahve”, а в подальшому в голландській мові з’явилося слово “koffie”.

15. Всупереч поширеній думці, кава не допомагає протверезіти.

16. Перша веб-камера була винайдена задля кави. Її встановили у Кембриджському університеті для того, щоб допомогти людям, що працювали в іншій частині будівлі, бачити чи кавник повний або порожній.

17. До того, як кава стало популярною у США, американці на сніданок найчастіше пили пиво.

18. В Японії є спа-салон, який дозволяє вам приймати ванни, наповнені кавою, чаєм або вином.

19. Ірландська кава була створена для того, щоб зігрівати пасажирів літака, що повертаються з Ірландії.

20. Кава є другим найбільш цінним товаром у світі. На першому місці нафта.