Хустську малечу запрошують на прем’єру вистави “Комета над лісом”

 

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей 2 червня о 16.00 Закарпатський обласний театр драми та комедії готує повчальну дитячу казку Ольги Мацюпи "Комета над лісом" (режисер-постановник Микола Бабин).

Хоча казка написана для дітей, проте тема, яка порушується в ній, є надзвичайно актуальною й у світі дорослих – масова вирубка лісів. Звичайно, маленьким глядачам про такі проблеми потрібно розповідати в легкій та доступній для їхнього розуміння формі, що ми і намагалися зробити.

Подібно до малечі, про це ніколи не замислювалась і головна героїня дійства – дівчинка Дзвінка (арт. Діана Філіп). Вона безтурботно живе у своєму дитячому світі й навіть не здогадується про всі ці проблеми дорослих, де панують влада та гроші. Її батько (арт. Василь Бабич) теж скорився владі грошей. Він прагнув заробити чим більше вдома, щоби не їздити на заробітки, і навіть не гребував таким способом заробляння, як незаконна вирубка лісу. 

Все би так трагічно й закінчилося, якби за справу не взялася відчайдушна захисниця лісу – Білка (арт. Олеся Маринич), яка мешкає на останньому на галявині прадубі. Білка взяла на себе роль учительки, котра пояснює і наставляє на правильний шлях. Та тут на заваді стає ласий до наживи і, водночас, дуже "гламурний" Вітер (арт. Валерія Вайнраух), перед чарами якого важко встояти. Починається серйозне протистояння між примхливим світом природи й підступним світом людей. 

Сценографія Михайла Чернікова допомогла "оживити" останнє дерево у лісі, яке теж стало активним персонажем дійства. Костюми Оксани Дорошенко та звукорежисура Івана Реплюка додають загадковості і, водночас, проектують на сучасність. Цікавим є режисерське рішення обіграти предмети, без яких молодь сьогодні важко уявити – гаджети, навушники, а також додати чимало модних танцювальних рухів – танець "Трикутник!" (балетмейстер Валерій Кіш) та реп-музику.

То чи зможе Батько підняти руку на останнє дерево у лісі? Чим закінчиться протистояння Білки з Вітром? І що символізує Комета, яка пролітатиме над лісом? На всі ці запитання ви знайдете відповіді у виставі "Комета над лісом". А ми сподіваємося, що досягнемо своєї мети – і з маленьких глядачів виростуть тямущі, відповідальні та чуйні до природи люди.

Олеся Чепелюк, керівник літературно-драматургічної частини
Закарпатського обласного театру драми та комедії