У компанії «Київстар» заявили, що жити в безпосередній близькості від базових станцій безпечно і вигідно

На території України налічується понад 37 тисяч вишок мобільного зв’язку (базових станцій), без них покрити 100% території країни просто неможливо. Багато людей, що живуть в безпосередній близькості від таких вишок, стверджують, що через постійне електромагнітного випромінювання, що йде від вишок, вони стали себе погано почувати і частіше хворіти. Шум, який піднявся з цього приводу, змусив мобільних операторів познімати з дахів будинків свої антени, а санітарні служби наклали заборону на установку їх на житлових будинках.

Компанія «Київстар» звернулася до користувачів із заявою про безпеку базових станцій посилаючись на дослідження МОЗ.

«Базові станції забезпечують зв’язок з мобільним телефоном за допомогою радіохвиль. Це електромагнітні хвилі низьких частот, не порушують молекулярних зв’язків, тобто є безпечними для людини і навколишнього середовища. А вчені ВООЗ це навіть довели», говориться в офіційному повідомленні компанії.

Більш того, «Київстар» стверджує, що чим далі від базової станції мобільний телефон, тим активніше він шукає з нею зв’язок, витрачаючи більше «сил», щоб знайти потрібний контакт або підключення до інтернету. Тому чим більше базових станцій, тим краще зв’язок, і довше тримає заряд батарея телефону.

І вишенька на цьому “торті”: результати вимірювань в різних країнах, в тому числі і в Україні, показали, що низький рівень випромінювання саме біля підніжжя базових станцій.

«Отже, у базових станції жити безпечно і вигідно», зробили висновок в компанії.

Вірити чи ні твердженнями оператора мобільного зв’язку – особиста справа кожного. Ми ж просто хочемо нагадати одеситам, що гранично допустимі рівні електромагнітного випромінювання в Україні – 2,5 мкВт/см2.