В Одесі презентують книгу польського письменника про наше місце, написану по щоденнику 1843 року

Сьогодні, 31 травня о 16.00 в Золотому залі Одеського літературного музею відбудеться презентація книги Юзефа Ігнація Крашевського «Спогади про Одесу, Едісан і Буджак» (вид-во «Астропринт»).

У книзі вперше був повністю переведений щоденник перебування в Одесі в 1843 році знаменитого польського письменника Юзефа Ігнація Крашевського. Переклад з польської зроблений Стеллою Михайловою.

«Після взяття фортеці в Хаджибеї росіяни знайшли кілька хатин і 5, 6 будинків, а також невеличке приміщення, зване Палацом Паші. Навколо фортеці не було рову, її обороняла висока зубчаста стіна. Навколо простягалася дика пустеля, над самим берегом насаджено трохи дерев, кілька землянок в долині, зараз на їх місці розкинулися прекрасні хутора »(Юзеф Крашевський, польський письменник, мандрівник, 1843 рік)

Книга проілюстрована малюнками і гравюрами видів Одеси першої половини ХІХ століття.

Для читача особливий інтерес представляють малюнки, виконані Ю. І. Крашевським під час перебування в нашому місті. Частина малюнків публікуються вперше.

«Відчувається, що цей край тільки-тільки заселяється і тутешні мешканці ще не зіпсовані вадами цивілізації. Користь, заздрість, жорстокість ще не торкнулися їх сердець… Місцеві жителі – це хаотичне скупчення колоністів, які втекли сюди з різних кінців світу. Вони не мають яскраво виражених ознак своєї національності. Край цей особливий, в ньому немає господаря, кожен – гість, і скільки народностей, стільки звичаїв, нарядів і мов».
(Юзеф Ігнаций Крашевський, польський письменник, Одеса, 7 липня 1843 року)

Вхід вільний.