На Закарпатті провели загальнообласний профілактичний рейд “Малюк”

Із метою запобігання і припинення найгірших форм праці дітей, особливо немовлят, яких використовують для жебракування, служба у справах дітей облдержадміністрації та ГУ Нацполіції України в Закарпатській області з 13 по 17 травня провели оперативно-профілактичні відпрацювання “Малюк”.

За цей час було здійснено 49 перевірок залізничних та автовокзалів, автобусних зупинок та центральних вулиць міст. Обстежено 84 сім'ї, де батьки, або особи, що їх замінюють, ухиляються від виконання своїх обов'язків. 4 дитини вилучено з небезпечного середовища та влаштовано до лікарняних закладів, зокрема, в Ужгородському районі – 2 дитини, Мукачівському та Хустському районах – по 1 дитині.

На батьків або осіб, що їх замінюють складено 13 адмінпротоколів за ст.184 КУпАП (невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків по вихованню дітей) у тому числі: 4 – у Свалявському районі, 3 – Ужгородському, 2 – Іршавському, 2 – Перечинському, по одному – у Рахівському та Воловецькому районах. 

Взято на облік 5 дітей, які проживають у 2-ох функціонально-неспроможних сім'ях (Воловецький район – 3 дитини, Рахівський район – 2). 

Питання щодо запобігання і ліквідації жебракування дітей, особливо використання з цією метою немовлят, перебуває на постійному контролі в службах у справах дітей та відділах і відділеннях національної поліції ГУНП в Закарпатській області.

Прес-центр Закарпатської ОДА