На Хмельниччині судили двох грабіжників, які зі зброєю напали на пенсіонера

 

Хмельницький міськрайонний суд визнав обох чоловіків винними у вчиненні розбійного нападу, а одного із них — ще й у крадіжці та незаконному поводженні з боєприпасами. Зловмисникам присудили по 7 з половиною років ув'язнення з конфіскацією майна.  

Подія сталася в селищі Смотрич Дунаєвецького району у квітні 2018 року. За кілька днів після вчинення злочину поліцейські розшукали і затримали розбійників. Ними виявились двоє місцевих жителів 23 та 26 років, які раніше вже притягувалися до кримінальної відповідальності за крадіжки та шахрайства. Обоє ніде не працювали. Заробляли на життя тим, що збирали металобрухт.

Того дня зловмисники добряче випили, після чого пішли до 86-річного пенсіонера. Як стверджують самі підозрювані, вони спочатку хотіли поживитися якимись виробами із металу, але коли нічого не знайшли, вирішили заглянути і до літньої кухні. Попередньо вдягнули балаклави та рукавиці, щоб господар їх не впізнав.

Один одразу накинувся на господаря з кулаками, вимагаючи гроші, а інший почав шукати кошти. На крики потерпілого відреагували сусіди, тож нападники поспіхом покинули місце події.

Під час досудового розслідування поліцейські встановили причетність одного з підозрюваних до вчинення ряду інших злочинів — крадіжки, а також незаконного поводження з бойовою гранатою. 

Нещодавно Хмельницький міськрайонний суд закінчив розгляд матеріалів кримінального провадження і визнав обох чоловіків винними у вчиненні розбійного нападу (ч. 3 ст. 187 ККУ), а одного із них — ще й у крадіжці (ч. 3 ст. 185 ККУ) та незаконному поводженні з боєприпасами (ч. 1 ст. 263). Зловмисникам присудили по 7 з половиною років ув'язнення з конфіскацією майна.