Працевлаштування громадян за направленням служби зайнятості: нюанси

 

Головне управління ДФС у Львівській області повідомляє, що відповідно до Закону України від 05 липня 2012 року N 5067-VI "Про зайнятість населення", із змінами та доповненнями (далі ‒ Закону), передбачені пільги зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі ‒ єдиний внесок) у вигляді компенсації витрат на його сплату у розмірі від 50% до 100%.

Так, відповідно до п.3 ст. 24 Закону роботодавцю, який протягом 12 календарних місяців забезпечував створення нових робочих місць, працевлаштовував на них працівників і упродовж цього періоду щомісяця здійснював їм виплату заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати за кожну особу, протягом наступних 12 календарних місяців за умови збереження рівня заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати за кожну таку особу щомісяця за рахунок коштів Державного бюджету України, передбачених у бюджеті Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, компенсуються фактичні витрати у розмірі 50 відсотків суми нарахованого єдиного внеску за відповідну особу за місяць, за який він сплачений, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п.2 ст. 26 Закону передбачено компенсацію 100% фактичних витрат зі сплати єдиного внеску роботодавцям, які працевлаштовують на строк не менше 2-х років соціально незахищених громадян ("які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці"*), направлених центром зайнятості. Строк виплати компенсації ‒ протягом 12 місяців із моменту працевлаштування безробітного. У разі звільнення працівника, за якого виплачувалася компенсація, з ініціативи роботодавця або за згодою сторін (зверніть увагу ‒ йдеться саме про згоду сторін, а не за власним бажанням працівника) до закінчення 2-річного строку сума виплачених коштів повертається в повному обсязі до бюджету відповідного фонду або на його робоче місце за направленням центру зайнятості працевлаштовується інший зареєстрований безробітний.

Відповідно до част. 2 ст. 27 Закону передбачено компенсацію 100% фактичних витрат зі сплати єдиного внеску суб'єктам малого підприємництва, які працевлаштовують на строк не менше 2-х років безробітних, направлених центром зайнятості, на нові робочі місця у пріоритетних видах економічної діяльності. Строк виплати компенсації ‒ протягом 12 місяців із моменту працевлаштування безробітного.