Громадянин “забув” задекларувати майже 13 тисяч доларів США

Учора, 28.05.2019 року, на пішому переході пропускного пункту "Шегині-Медика" працівники митниці виявили спробу незаконного переміщення валюти.

Під час митного контролю та митного огляду в гаманці громадянина України, 37-річного мешнанця Івано-Франківщини, було виявлено 2800 доларів США та в борсетці 10 000 доларів США, які не були заявлені за встановленою формою.

Оскільки громадянин України для перетину кордону обрав смугу спрощеного митного контролю, то такими діями заявив про відсутність у нього готівки, що перевищує встановлені норми ввезення на митну територію України та підлягає обов'язковому письмовому декларуванню.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ст. 471 та
ст. 472 Митного кодексу України. Справу скерують до суду.

Днем раніше у цьому пункті пропуску працівники митниці виявили приховані у наплічнику громадянина 35 тис. доларів США.

Довідково: Згідно з ч.6 постанови Правління Національного банку України від 02 січня 2019 року №3 "Про затвердження положення про транскордонне переміщення валютних цінностей" фізична особа ввозить в Україну та вивозить за межі України готівкову валюту і банківські метали в сумі/вартістю, що дорівнює або перевищує в еквіваленті 10000 євро, за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі.

ДФС у Львівській області