В одеському заповіднику масово загинули метелики-мандрівниці

Екологи НПП «Тузловські лимани» зафіксували на території національного парку масову загибель метеликів-репейница. Про це повідомив еколог Іван Русєв.

Репейница – знаменита мандрівниця, прилітають до Європи з Північної Африки навесні, а восени збираються репейница зграями і відлітають на південь. Уже майже два тижні через НПП «Тузловські лимани» пролітають метелики-репейница. Їх можна зустріти всюди-на піщаній косі, в прибережній зоні лиманів, на островах, на узліссях лісу. Служба охорони нацпарку зафіксувала недавно їх масову загибель. Це відбувається при різкій зміні погоди, при сильному вітрі. Вони часто гинуть на перельотах у величезних кількостях.

Репейница або «чертополоховка» – це денний метелик роду Ванесси сімейства Німфалід. По латині її ім’я – Vanessa cardui. У репейниці статевий диморфізм не виражений: самців і самком практично неможливо розрізнити. Як і всі інші метелики, репейниці представляють собою комах з повним циклом перетворення. Це означає, що в процесі розвитку чертополоховка проходить такі стадії: яйце; личинка, або гусінь; лялечка; імаго, доросла комаха. Інкубація яєць триває до п’яти днів, після чого з’являється невелика гусениця чорного кольору з білими волосками-шипами і приступає до харчування і відгодівлі.

Живуть гусениці в невеликих коконах, скручених навколо листя рослин і утворюють тригранні коробочки, укріплені шелковинкой. За час свого розвитку личинка утворює від семи до дев’яти таких притулків, всередині яких і харчується.

Метелики репейниці дуже гарні літуни. Перед міграцією чертополоховкі збираються у великі зграї, що деколи досягають чисельності тисячі особин. Поширена більше всякого іншого метелика, так як зустрічається у всіх частинах світу, за винятком Південної Америки; на півночі Європи доходить до Ісландії. Метелики зустрічаються всюди, де росте будяк і кропива, в горах добираються до висоти 2000 м, але перевагу все-таки віддають сухим сонячним ділянкам місцевості – степам, полями і луками, уникаючи темних лісів.