Тепер українці зможуть перевозити велосипеди в поїздах “Інтерсіті”

З 23 травня 2019 роки українці зможуть перевозити велосипеди не тільки в нічних поїздах, а й в Інтерсіті і Інтерсіті +. Правила перевезення вже є на сторінці «Укрзалізниці».

Акціонерне товариство «Українська залізниця» скасувала заборону на перевезення велосипедів в поїздах категорій “Інтерсіті” та “Інтерсіті +”, йдеться в повідомленні на офіційній сторінці компанії в Facebook.

Згідно з оновленими правилами, перевезення велосипедів в розібраному і упакованому вигляді дозволена в плацкартних або купейних вагонах, а також поїздах “Інтерсіті” та “Інтерсіті +”.

Довгоочікуване для всіх велосипедистів нововведення прокоментував директор «Укрзалізниці» Євген Кравцов:

«Ми є заручниками ситуації, коли швидкісні потяги спроектовані без технічної можливості для перевезення велосипедів. І це проблема. Але виходимо з ситуації так: велосипеди розбираємо і правильно пакуємо. Окрему плату за перевезення не беремо. Така ж процедура і в нічних поїздах », – заявив Кравцов

Однак обіцяне Кравцовим безкоштовне перевезення якось не в’яжеться з першим же пунктом правил на сайті «Укрзалізниці». Першим пунктом там йде «Оплата багажної квитанції». Відзначається також, що «сума трьох вимірів має бути менше 2 метрів», але такі розміри можуть бути хіба що у дитячих велосипедів. Виходить, що безкоштовне перевезення можливе тільки в разі якщо велосипед можна розмістити в місці, призначеному для зберігання ручної поклажі, де ж такий компактний то взяти?

Велосипеди також можна перевозити у вагонах регіональних поїздів на спеціально обладнаних для цього місцях за умови оплати як за 20 кг багажу.

В електричках велосипеди можна перевозити в зібраному вигляді (на ходу) за умови розміщення в тамбурі (не більше 1 велосипеда на тамбур) або в місцях, призначених для розміщення велосипедів. У приміському сполученні вартість перевезення одного велосипеда відповідає вартості повного квитка.