Як львівський бандит Ростислав Кісіль та Михайло Паньків грабували “Укрпошту” та до чого тут Meest Group

Гендиректор Meest Group Ростислав Кісіль – людина з кримінальним минулим та сумнівним сьогоденням. У Львові його пам’ятають як бандита з добрими зв’язками, у США як кримінального авторитета.

Ростислав Кісіль – особистість для Львова виняткова. Так би мовити, відгомони минулих часів.

Головна претензія, яку пред’являли працівники колишньому директору «Укрпошти» Михайлу Паньківу – втрата клієнтів і стрімке скорочення доходів держпідприємства. За їхньою інформацією, великі корпоративні клієнти, які традиційно обслуговувалися «Укрпоштою» і були значним джерелом доходів держкомпанії, стали масово переводитися на обслуговування до приватного оператору поштових послуг – львівської компанії «Міст Експрес». А адже саме в цій компанії до свого призначення на державну посаду працював в ранзі заступника голови ради директорів Михайло Паньків.

Про те, що новий гендиректор «Укрпошти» може лобіювати інтереси своєї «рідної» фірми, експерти ринку заговорили відразу після призначення Паньківа. Особливо насторожено зустріли його слова про те, що значну частину бізнес-процесів «Укрпошти» слід передати на аутсорсинг – тобто, на обслуговування іншими компаніями. Втім, експерти не вірили, що інтереси «Міст Експрес» Михайло Паньків буде просувати настільки відверто – занадто вже очевидна була зв’язок між ними. Але, судячи з усього, як тільки були оцінені масштаби і вікна, що на новій посаді можливості, демонструвати хоча б видимість незаангажованості йому виявилося не під силу.

Хто вони – Ростислав Кісіль і Михайло Паньків?

Хоча сам «Міст Експрес», як тільки Михайло Паньків був призначений керівником «Укрпошти», рішуче спростовував свою зацікавленість в цьому призначенні. Мовляв, ми, як «дочка» солідної іноземної компанії, зацікавлені в чесній конкуренції і в корупційних схемах брати участь не бажаємо. Втім, іноземної канадська корпорація Meest Corporation Inc., яка є однією із засновниць львівського поштового оператора, може вважатися з великою натяжкою. Її заснував емігрант з України, уродженець Львівської області Ростислав Кисіль. У «лихі 90-е» проходив по оперативному зведенні як член львівської організованого злочинного угруповання авторитету Ореста Завінського на прізвисько «Завіня». Після того як в 1994-му році «Завіня» отримав кулю, його ОПГ, проіснувавши ще якийсь час, розпалася, а «братва» розбіглася, хто куди. Ростислав Кисіль виїхав на постійне місце проживання в Канаду, прихопивши з собою значну частину злодійського «общака». На ці гроші і була створена корпорація Meest, що згодом стала одним з лідерів по кур’єрській доставці з Північної Америки в країни колишнього СРСР. А українським підрозділом компанії Кисіль поставив керувати свого давнього львівського товариша Михайла Паньківа.

Сьогодні Михайло Паньків щосили намагається донести до громадськості меседж, що «Укрпошта» знаходиться на межі банкрутства і її структуру потрібно терміново оптимізувати. Це, як говорилося вище, і аутсорсинг, і передача більшої частини відділень, в основному сільських, у франчайзинг місцевим підприємцям, і звільнення до 10 тис. Співробітників. Проте, існує думка, що новим керівником рухає бажання не врятувати «Укрпошту», а навпаки – довести її до краху.

Колишній заступник гендиректора підприємства Геннадій Вовк каже, що, незважаючи на те, що «Укрпошта» переживає непрості часи, ні про яке банкрутство мова не йде. «Укрпошта» досить бадьоро працює, приносить прибуток, обслуговує кредити. Важливий акцент: підприємство не потребує держдотацій, воно здатне прогодувати себе самостійно. Навіщо поширювати про те, що воно «дихає на ладан», та ще й з вуст гендиректора? Питання резонне. Складається враження, що комусь це дуже цікаво », – сказав експерт в інтерв’ю виданню Взгляд.

За його словами, чутки про швидке банкрутство викликають паніку серед клієнтів, багато з яких віддадуть перевагу піти до конкурентів. «Дуже показовий момент з відділом по взаємодії з міжнародними клієнтами, який до недавнього часу існував в« Укрпошті », – розповідає Геннадій. – Це дуже цікавий і важливий сегмент – міжнародний поштовий зв’язок. І дуже перспективний. За ним – майбутнє. В Україні, крім «Укрпошти», таким займається ще одна компанія. Усе”.

Геннадій Вовк не сказав назва цієї компанії. Але ми скажемо – це «Міст Експрес». Причому в Україні право доставляти посилки за межі України мають виключно члени Всесвітнього Поштового Союзу. Якимось чином приватної компанії «Міст Експрес» вдалося отримати цей статус якраз до того, як Всесвітній Поштовий Союз перестав приймати до своїх лав приватних операторів.

В Україні підприємства доводять до банкрутства, як правило, в двох випадках – щоб уникнути відповідальності і необхідності платити за боргами, або щоб хтось купив його за безцінь. «Укрпошта», з її майже 13 тисячами відділень в будь-якому куточку країни, напевно є ласим шматком для багатьох. Що насправді хоче зробити з держпідприємством Михайло Паньків – однозначно сказати не можна, але і звернення трудового колективу до президента, і слова колишнього заступника гендиректора дуже красномовні. І навряд чи їх варто залишати без уваги.

Один коментар

  • ПЕТРО ГАРМАТІЙ

    КЕРІВНИЦТВО ПАНЬКІВИМ ЛЬВІВСЬКОЮ ПОШТОЮ ЗГАДУЮТЬ ВСІ СТАРІ ПОШТОВИКИ ЛЬВІВЩИНИ ВСЕ ПРИ НЬОМУ РОЗРАДАЛОСЬ ПОШТОВИКІВ ЗАСТАВЛЯЛИ ПРОДАВАТИ ЗІПСУТІ ПРОТЕРМІНОВАНІ КОВБАСИ ТА РІЗНИЙ НЕПОТРІБ