Мер Львова привітав православних та греко-католиків із Великоднем

Мер Львова Андрій Садовий привітав усіх вірян та закликав запросити до свого святкового столу тих, хто в ці дні опинився в скрутному становищі і змушений був втікати від жахів війни

Міський голова Львова Андрій Садовий у своєму відеозверненні привітав християн східного обряду із Великодніми святами. Це звернення опублікувала пресслужба Львівської міськради.

«Великдень цього року припадає на 60-й день боротьби з агресором. Боротьби за нашу Незалежність. Кожен день українського спротиву є Великим днем, який наближає нас до перемоги. Війна схожа на Хресну дорогу. У цей темний час ми проходимо свою Голгофу. І знаємо мету – росія має впасти. Бо тільки тоді нам всім засвітить сонце нового дня. Але для цього кропіткою, невпинною працею маємо виборювати нашу перемогу. Щоденно, кожен на своєму фронті.

Як би важко сьогодні не було, я хочу побажати кожному і кожній скуштувати освяченої паски і відчути радість Христового Воскресіння. Нехай ця добра звістка прийде у кожен дім, прихисток, госпіталь чи бліндаж. У кожне серце, яке сьогодні б’ється за Україну.

Цього року Львів не святкує Воскресіння, як це було завжди. Нічних літургій не буде. Кожна церква самостійно визначає час богослужіння. Але пам’ятайте, що Бог є всюди, де є люди і де є любов. Ваша молитва за Україну буде почута, де б ви не були.

Я також звертаюсь до всіх, хто має можливість святкувати Великдень вдома – запросіть до святкового столу тих, хто в ці дні опинився в скрутному становищі і змушений був втікати від жахів війни. Хто тимчасово мешкає у вашому містечку чи селі. Кожна сім’я – як маленька ниточка, яка зшиває нашу країну. Кожна розмова хоч трохи загоює рани і готує ґрунт для того, щоб проросла нова Україна, і з нею нові ми. У всіх наших прихистках також будуть великодні сніданки. Дякую міжнародним організаціям, волонтерам та господиням, які цілий тиждень печуть паски для фронту і вже майже 2 місяці готують їжу для всіх.

Ще одна традиція – обливаний понеділок, чи поливаний, як хто його називає. У цей день я прошу дорослих утриматись від масових обливань. Але традиції маємо передавати. Тому розповідайте про них дітям і не забороняйте бавитись. У понеділок запрацює фонтан на площі Митній. Попередьте також про ці наші традиції гостей зі Сходу України чи з-за кордону, аби не було несподіванок.

І наостанок. Не соромтесь усміхатись. Нехай ваша усмішка теж буде знаком віри. Діліться добром. Робіть добро українською. Христос Воскрес! Україна переможе!», – наголосив мер Львова Андрій Садовий.