На Великодні свята правоохоронці Львівщини працюватимуть у посиленому режимі

На Великдень поліція працюватиме у посиленому режимі задля забезпечення прядку та дотримання карантинних заходів. Поліцейські слідкуватимуть за дотриманням громадянами обмежень та проводитимуть роз’яснювальні бесіди.

Про це під час брифінгу сьогодні, 14 квітня, розповів Василь Віконський – начальник Головного управління Національної поліції у Львівській області.

«Ми постараємось вивести якомога більше співробітників поліції безпосередньо на вулиці – максимально залучити їх до патрулювань поблизу церков. Хочу підкреслити – не потрібно думати, що якщо людина йде святити паску, їй хтось це заборонить – ми, як і раніше, проводитимемо роз’яснювальну роботу, слідкуватимемо щоб люди дотримувались дистанції, перебували у захисних масках та дотримувались інших обмежень, зокрема й чисельності людей в тому числі поза храмом, усі повинні дотримуватися фізичної дистанції 2-3 м та карантинних норм», – розповів Василь  Віконський.

Начальник ГУ Національної поліції області закликав усіх мешканців до свідомості, оскільки церков і парафій дуже багато, і важливо не допустити порушень правил карантину та непорозумінь громадян із поліцією.

«Мешканці Львівщини свідомо оцінюють ситуацію, у переважній більшості дотримуються обмежень та правил карантину, не виходять без необхідності з домівок, а ті, хто давали на це добровільну згоду – перебувають у самоізоляції. Від імені поліцейських Львівщини хочу подякувати усім свідомим людям за таку позицію Якщо виникають грубі порушення закону – реагуємо відповідно до наших повноважень – складаємо відповідні протоколи, або, якщо є підстави, порушується кримінальна справа “, – повідомив Віконський.

За його словами, від початку запровадження карантинних обмежень, покликаних не допустити розповсюдження коронавірусу, на Львівщині правоохоронці склали більше 450 протоколів про адміністративні правопорушення, передбачені ст.44-3 (Порушення правил щодо карантину людей) КУпАП. З них:

– за порушеня самоізоляції – 13 протоколів,

– щодо керівників та працівників суб’єктів підприємницької діяльності – 84 протоколи,

– на громадян, котрі проігнорували заборону перебування у парках, скверах та інших громадських місцях – 91 протокол,

– у прибережних зонах – 43 протоколи,

– за перебування у громадських місцях без засобів індивідуального захисту правоохоронці склали на громадян 74 протоколи про адміністративні правопорушення,

– на перевізників -19 протоколів,

– на посадових осіб – 7 протоколів (керівники ринків та один продавець).

Протоколи, складені правоохоронцями, передані на розгляд судів.

«Поліція  і далі працює у посиленому режимі – ми робимо акцент на роз’яснювальну роботу, проводимо превентивні заходи і, звичайно, перевіряємо чи дотримуються правил карантину громадяни – у парках, скверах, інших громадських місця, а також суб’єкти господарювання. Протоколи про адміністративні правопорушення поліцейські складають лише тоді, коли інші способи впливу виявляються безрезультатними», – наголосив Василь Віконський.

За словами Василя Віконського, 11 та 12 квітня, у Вербну неділю та католицький Великдень, правоохоронці патрулювали поблизу храмів, де забезпечували публічний порядок, слідкували за дотриманням громадянами карантинних обмежень та проводили роз’яснювальні бесіди.

«У Вербну неділю на Львівщині відбулось більше двох тисяч богослужінь. Біля кожного храму несли службу поліцейські і, завдяки свідомості людей та священників, грубих порушень виявлено не було – представники усіх конфесій поставились з розумінням до ситуації, що склалась, звернулись до парафіян з рекомендаціями щодо участі у відправах, тому за ці два дні поліцейські склали на Львівщині всього 7 адмінпротоколів за порушення правил карантину», – повідомив полковник поліції.