ЄС підтримає реформи української поліції

Європейський Союз розпочав проект “Підтримка реформи поліції в Україні”, який спрямований на поліпшення взаємодії поліції з громадою в 20 невеликих містах Харківської, Київської, Львівської областей, а також на підтримку реформ з охорони громадського порядку.

Про це на прес-конференції в четвер заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

ЄС запускає в Україні проект “Підтримка реформи поліції в Україні” вартістю 6 млн євро. Успішна реалізація проекту забезпечить не тільки більш ефективну роботу поліції, але і буде сприяти підвищенню рівня довіри населення до неї. Ми плануємо розпочати цю роботу в трьох регіонах: Київ, Львів і Харків. Я зацікавлений, щоб пілотні проекти були максимально успішними. Ми робимо системні кроки, і для нас ці питання є принциповими”, – сказав Аваков.

За словами голови Консультативної місії ЄС Кястутиа Ланчинскаса, в цих трьох областях було обрано 20 відділів поліції, які повинні стати взірцем для введення змін в інших невеликих містах України. Проект є продовженням діяльності Консультативної місії ЄС і буде реалізовуватися протягом 18 місяців поліцією Швеції, Управлінням ООН з обслуговування проектів (UNOPS) за підтримки Консультативної місії ЄС.

Проект передбачає для поліпшення взаємодії поліції з громадою ремонт приймальних приміщень 20 поліцейських відділів – учасників проекту та передачі 15 поліцейських автомобілів. В рамках проекту також планується проведення тренінгів з лідерства для керівників вищої та середньої ланки поліції, а також навчання в інших сферах, наприклад, курси керування стресом.

Проект спрямований на підтримку нової української моделі охорони громадського порядку, яка буде базуватися на скандинавському підході, що передбачає попередження насильства під час масових заходів шляхом постійного спілкування з натовпом, ретельного планування та аналізу ризиків. Для 420 поліцейських пройдуть спеціалізовані тренінги, а 60 з них стануть інструкторами. Заради підтримки поліції у введенні громадського порядку співробітники правоохоронних органів також отримають засоби індивідуального захисту.

“Ви можете розраховувати на нашу підтримку на адресу Нацполіції України, для того, щоб вона стала ефективною і мала довіру громадян”, – зазначив голова Представництва ЄС в Україні Хьюг Мингареллии.