Три ознаки дострокових виборів 2017

Якщо проаналізувати останні політичні події в житті країни, то стає зрозуміло, що і провладна команда, і опозиція почали підготовку до можливих дострокових парламентських виборів. Маячить і привид перевиборів президента.

“КП” в Україні “знайшла як мінімум три непрямих ознаки того, що скоро українців покличуть на виборчі дільниці.

Кадрові перестановки

У пропрезидентській партії і фракції у Верховній Раді очікуються кадрові перестановки. У Блоці Петра Порошенка “Солідарність” мають намір обрати нового главу партії. Віталій Кличко більше з цією роллю не справляється. Офіційна причина – в БПП різко згадали, що за законом мер-боксер як держслужбовець не може очолювати політичну силу. А ось прем’єр-міністр Володимир Гройсман може!

– Ми проводимо переговори, безумовно, з усіма нашими найсильнішими політиками, в тому числі з Володимиром Гройсманом. Зміна керівництва партії відбудеться найближчим часом, – сказав в ефірі “24 каналу” заступник голови фракції БПП Сергій Березенко.

Негласно депутати кажуть, що зміна керівництва пов’язана з підготовкою до дострокових виборів. Розрахунок такий: уряд візьме курс на виконання ряду соціальних програм, в тому числі вивчить можливість ще одного підвищення мінімальної зарплати. Електоральні бали від такого кроку збере прем’єр-міністр Володимир Гройсман та його партія БПП.

Також в БПП намір усунути розбрід і хитання в парламентській фракції. Ігор Гринів не зміг тримати в їжакових рукавицях різношерсту публіку пропрезидентської фракції у Верховній Раді і одночасно бути переговірником між депутатами інших фракцій для забезпечення результативного голосування. Потенційною наступницею Гриніва називають дружину генпрокурора Ірину Луценко або першого віце-спікера Ірину Геращенко.

Робота на зниження рейтингу опозиції

На тлі зростання рейтингу деяких опозиційних партій посилився політичний тиск на їхніх лідерів.

– Зараз ми спостерігаємо, як топиться рейтинг мера Львова Андрія Садового та його партії “Самопоміч”. Адже неспроста саме зараз посилилася проблема з львівським сміттям і йде шантаж Садового кримінальними виробництвами, – каже директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

За словами експерта, як тільки Садовій буде остаточно “зломлений”, українці стануть свідками гучного інформаційної провокаційної кампанії проти Юлії Тимошенко.

Що стосується Опозиційного блоку, то поінформовані джерела “КП” в Україні “стверджують, що Адміністрація президента докладає чимало зусиль для розколу рядів колишніх регіоналів.

Бум на закриту соціологію і ротації в ЦВК

У багатьох виборчих штабах, в тому числі і БПП, закипіла робота.

– Партії почали активніше замовляти внутрішню соціологію, а партійні політтехнологи всерйоз приступили до аналізу переваг електорату, що проживає в різних куточках країни. У відповідності до цих запитів і виробляється потенційний набір виборчих меседжів, – розповідає політтехнолог Олексій Якубін.

На початку квітня депутати візьмуться за ротації в ЦВК. У кулуарах Верховної Ради заговорили про відновлення політичних консультацій щодо складання списку кандидатів в члени ЦВК. З новою ЦВК, орієнтованої на БПП і “Народний фронт”, влади буде простіше забезпечити собі потрібний результат.