Депутати не змогли оголосити недовіру голові Миколаївської ОДА

Миколаївська обласна рада відмовилась на засіданні 29 березня відсторонити від посади голову Миколаївської ОДА Олексія Савченка. Натомість депутати вирішили заслухати його звіт у перші два тижні квітня під час позачергової сесії і лише потім ухвалювати рішення про оголошення недовіри Савченку. За це рішення проголосували 34 депутати із 40 присутніх.

Активісти, які прийшли на сесію, не погодилися з такою пропозицією і залишилися стояти біля трибуни.

Голова «Національного корпусу» в Миколаївській області Денис Янтар звернувся до голови облради Вікторії Москаленко з вимогою негайно порушити питання про оголошення недовіри Савченку.

«Хочете? Беріть мене в полон! Я порушувати закон не буду! Ви – не мешканці Миколаївщини, я вас вперше бачу!», – відповіла Вікторія Москаленко.

Після нетривалої дискусії вона закрила засідання депутатів обласної ради.

Перший заступник голови облради Іван Кухта заявив: «Я особисто за відставку Савченка. Але сьогодні голосувати за його відставку не буду, тому що є тиск».

«Чому ситуація загострилася рівно настільки, що приїхали до нас люди з інших областей і змусили вийти наших людей до обласної адміністрації? Це наше бездіяльність як депутатів обласної ради. Це ми довели до того, що люди до нас приїхали під ОДА, щоби ми працювали», – додав він.

Таким чином, під час наступної сесії Савченко повинен буде надати річний звіт. Якщо він не влаштує депутатів, то йому автоматично оголосять недовіру.

Нагадаємо, у четвер під стінами Миколаївської ОДА зібралося близько 200 мітингарів. Вони вимагали відставки Олексія Савченка. Поліція посилила охорону Миколаївської обласної ради.

Перший мітинг за відставку Савченка відбувся 20 березня після того, як в.о директора Миколаївського аеропорту Владислав Волошин застрелився у своїй квартирі. Подібна акція пройшла і в Києві. 21 березня під Адміністрацією президента активісти вимагали від Петра Порошенка відставки керманича Миколаївщини.

Тим часом начальник Головного управління Національної поліції в Миколаївській області генерал третього рангу Юрій Мороз просить керівництво поліції змінити підслідність справи героя-льотчика Владислава Волошина.

Нагадаємо, 18 березня в Миколаєві у власній квартирі з бойового пістолета застрелився 29-річний виконуючий обов’язки директора КП «Миколаївський міжнародний аеропорт», Народний Герой України, колишній військовий льотчик Владислав Волошин. Від вогнепального поранення військовий помер у лікарні швидкої допомоги. Волошин не залишив передсмертної записки і не повідомив медикам причини свого вчинку.

За повідомленням місцевих ЗМІ, він мав проблеми з чиновниками Миколаївської ОДА стосовно тендера на реконструкцію місцевого аеропорту. Згідно з інформацією, Волошина змушували «легалізувати» заднім числом фірму, яка півроку проводила на об’єкті ремонті роботи без оформлення.

Волошин перед самогубством заявляв, що боїться за дітей через тиск на нього голови Миколаївської ОДА Олексія Савченка.

Сам Олексій Савченко свою причетність до смерті Волошина заперечував.