У Китаї почав працювати гігантський очищувач від смогу на сонячній енергії

Проблема забруднення повітря від смогу особливо актуальна в Китаї, так як в період бурхливого зростання промисловості мало хто замислювався про безпеку навколишнього середовища. Однак за останні роки ситуація стала практично критичною, що відбилося навіть на здоров’ї людей. Тому сьогодні китайці не шкодують сил і засобів на виправлення ситуації.

Наприклад, буквально кілька днів тому в місті Сіань (провінція Шеньсі) запрацювала найбільша в світі установка для очищення від смогу. Більш того, ця установка працює від сонячної енергії, але не в зовсім звичному нам розумінні. Головною інновацією китайської установки є те, що вона працює в пасивному режимі. На землі встановлено безліч скляних дахів для уловлювання сонячного світла. Повітря, нагріваючись, по системі трубок піднімається вгору в головну трубу висотою 18 метрів.

У трубі забруднене повітря проходить через серію фільтрів, і в атмосферу він надходить уже очищеним. Щодня установка пропускає через себе від 5 до 8 мільйонів кубічних метрів повітря. Дані, зняті з датчиків забруднення, вказують на зменшення концентрації твердих частинок в повітрі на 19%. Варто також зауважити, що вартість будівництва склала 2 мільйони доларів, а загальна площа всіх очисних конструкцій дорівнює 10 квадратним кілометрам.

Але, незважаючи на успіхи, у екологів є чимало претензій до роботи, поза всяким сумнівом, потрібної очисної станції. По-перше, немає даних про те, очищає чи антісмоговая установка від двоокису сірки – одного з найнебезпечніших речовин, що забруднюють повітря. Крім цього, експерти стверджують, що одна очисна станція – це крапля в морі. Для нормальної очистки повітря потрібно як мінімум кілька десятків таких споруд, а з огляду на чималу площу комплексу, зробити це буде досить проблематично.