Порошенко проти Гройсмана: як перші особи піаряться у Фейсбук

Порошенко проти Гройсмана: як перші особи піаряться в Фейсбук

«Карколомним видався тиждень», – заявила ведуча президентського «5 каналу», підводячи риску під подіями минулого тижня. Ми проаналізували активність Петра Порошенка і Володимира Гройсмана в Facebook з 20 по 25 березня включно, щоб зрозуміти, як піаряться перші особи в складні для країни дні.

Пожежа на складах боєприпасів в Балаклії, вбивство екс-депутата Р Ф Вороненкова, дні народження Мазепи і Володимира Кличко, професійне свято СБУ, судова реформа, «успішна робота націоналізованого Приватбанку», електромобілі і чудеса децентралізації – ось головні теми, яким минулого тижня приділили увагу президент і прем’єр на особистих сторінках.

Продуктивність піарників Порошенко (Олег Медведєв) і Гройсмана (співробітник SMM) виявилася однаковою. Трохи менше чотирьох постів на добу (3,6) – таке середнє значення повідомлень за підсумками шести днів у кожної команди.

«Соціологія» Facebook’а показує, що найбільше лайків зібрав президент – 31 551. У Гройсмана 13 150 лайків за ту ж кількість повідомлень. Втім, з огляду на кількість передплатників (у президента їх приблизно в 4,5 рази більше), команді прем’єра в гонитві за лайками вдалося досягти непоганого результату.

По сторінках перших осіб в Facebook також легко простежити, як довго фільтрується інформація, формуються офіційні меседжі з приводу резонансних подій. Щоб заявити про «акті державного тероризму з боку Росії», Петру Порошенко і його піарникам знадобилося трохи більше двох годин після того, як сталося вбивство Вороненкова в Києві. Про те, що трапилося нічний ПП в Балаклії, Володимир Гройсман сповістив націю через п’ять годин з початку пожежі і вибухів на військовому складі.

Сумарно на двох прем’єр і президент напрацювали за шість днів на 44 701 лайк. Багато це чи мало? Якщо порівнювати з останньою піснею групи «Гриби» – мало. Кліп на пісню «Тане лід» за 17 днів в YouTube набрав 466 000 лайків. І кількість симпатиків групи з кожним днем ​​зростає. Чи можна сказати те ж саме про українських політиків?