Раді запропонували скасувати вихідний 2 травня

Комітет Верховної Ради з питань соцполітики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендує парламенту встановити 2 травня робочим днем.

Про це пишуть “Українські новини” із посиланням на проект нової редакції Трудового кодексу №1658, який готується до другого читання.

За даними інформагентства, відповідна поправка була подана депутатами від фракції “Народний фронт” Олександром Дроздиком, Сергієм Драюком і колишнім депутатом від НФ, нині першим заступником генерального прокурора Дмитром Сторожуком.

Згідно із врахованою комітетом поправкою, днем державного свята, в який не проводиться робота, залишається лише 1 травня – Міжнародний день солідарності трудящих.

Інші державні та релігійні вихідні дні комітет залишив, незважаючи на пропозиції деяких депутатів.

Зокрема депутат від фракції “Самопоміч” Ірина Подоляк запропонувала поправки, які можуть скасувати 8 березня, а 9 травня замінити 8 травня – Днем пам’яті та примирення.

Також комітет відхилив поправку Подоляк та ще низки депутатів, які пропонують встановити вихідними днями на Різдво 7 і 8 січня.

Як повідомлялося, 5 листопада 2015 року Рада прийняла в першому читанні нову редакцію Трудового кодексу, який входив в перелік законопроектів, необхідних для лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України.

15 березня 2017 року комітет розглядав проект Трудового кодексу і рекомендував його до прийняття у другому читанні. Однак через дискусії з приводу норми про заборону дискримінації у сфері праці за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності комітет прийняв рішення продовжити розгляд поправок до документа 11 квітня.

У той же час Український інститут національної пам’яті виступає за встановлення 8 березня, 1, 2 і 9 травня робочими днями.