Чи зможе українець голосувати за ID-картою на виборах-2019?

ID-карта

Вибори, вибори, всі кандидати… Далі Ви знаєте. Вибори Президента України 2019 стануть найяскравішою подією року. Навіть обрання парламенту навряд чи зрівняється з президентськими перегонами. Але, чи зможе українець голосувати за ID-картою на виборах-2019,

У власників ID-карт не виникне жодних проблем при голосуванні на майбутніх виборах президента України. Про це заявили у Державній міграційній службі України.

Зазначимо, 13 листопада голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук заявляла, що ЗУ “Про вибори президента України” не враховує існування ID-картки, тому для її власників буде неможливо забезпечити деякі передбачені законодавством процедури.

“Державна міграційна служба України наголошує на тому, що паспорт громадянина України у формі ID-карти є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Цей документ є підставою для отримання виборчого бюлетеня на виборчих дільницях та надає право голосу на виборах президента України особам, яким на день виборів виповнилося 18 років. Відтак, власники ID-карт жодним чином не можуть бути обмежені в праві голосу на майбутніх виборах”, – йдеться у повідомленні.

При цьому, як зазначається, нова ID-картка, до завершення паспортної реформи, використовується в Україні нарівні з попереднім зразком паспорта громадянина України у формі книжечки (зразка 1994 року), що видавався громадянам раніше.