Як можуть покарати за порушення комендантської години: що потрібно знати

Як можуть покарати за порушення комендантської години: що потрібно знати

В Україні продовжує діяти воєнний стан, а разом із ним – комендантська година. У Обухівському районі перебувати на вулицях заборонено з 23:00 години до 5:00. Що потрібно знати про порушення комендантської години та як можуть покарати?

Які права мають патрульні під час комендантської години

Для вільного переміщення в комендантську годину потрібно мати спеціально видані перепустки та посвідчення. Видає такі документи військова комендатура.

Перевіряють наявність цих документів, а також будь-яких інших документів у порушників комендантської години – патрулі.

Патрулі мають право:

  • Затримувати та доставляти до органів чи підрозділів Національної поліції – осіб, які вчинили чи вчиняють правопорушення.
  • Використовувати відповідно до законодавства заходи фізичного впливу, зброю та спецзасоби.
  • Перевіряти посвідчення, документи, що засвідчують особу та законність перебування на території України, перепустки. У разі їх відсутності – затримувати відповідних осіб та доставляти їх до органів чи підрозділів Національної поліції для встановлення особи.
  • Тимчасово обмежувати чи забороняти на вулицях, дорогах та інших громадських місцях перебування чи пересування осіб, рух транспортних засобів, зокрема транспортних засобів серед іноземних, консульських установ чи представництв міжнародних організацій.
  • Виводити осіб з окремих ділянок місцевості та об'єктів, евакуювати транспортні засоби.
  • Використовувати у службових цілях засоби зв'язку та транспортні засоби, що належать особам (за їх згодою), підприємствам, установам та організаціям, за винятком транспортних засобів консульських установ чи представництв міжнародних організацій.

Як можуть покарати за порушення комендантської години

  • За відмову від виконання законного розпорядження чи вимоги патруля можна отримати штраф, громадські чи виправні роботи, або ж арешт на 15 діб.
  • Якщо порушник чинить опір, то йому загрожує штраф у розмірі від 17000 до 34000 гривень, або позбавлення волі на строк до 5 років.

Якщо дії проти вас були неправомірними, дзвоніть по номеру гарячої лінії Міноборони та ЗСУ: 0800 50 04 42.