Буревій “Катаргейт” вирує в Європейському парламенті

Буревій “Катаргейт” продовжує вирувати в Європейському парламенті. І депутати змушені робити все нові “жертвопринесення”, щоб умилостивити жорстоких богів правосуддя Брюсселя.

Видання “Politico” продовжує своє журналістське розслідування про корупцію серед євродепутатів і з подивом виявило, що в кримінальному розслідуванні всі дороги ведуть до підкомітету Європейського парламенту з прав людини (droi). З чотирьох звинувачених у корупції відмиванні грошей та участі у злочинній організації троє мають тісні зв’язки з підкомітетом з прав людини. Крім того, чинний голова підкомітету Марія Арена забула вказати, що влада Катару оплатила її переліт і проживання. Але після виходу статті, Марія Арена все-таки звільнилася з поста голови підкомітету. Вона заявила, що є невинною жертвою політичних атак і нападок з боку ЗМІ. Знову журналісти у всьому винні!

Бельгійська влада вимагає зняти депутатську недоторканність з ще одного депутата-члена Droi Андреа Коззоліно, у зв’язку з потенційним звинуваченнями в рамках розслідування корупції.

Багато в чому це пов’язано з лобістською діяльністю деяких НУО. Журналісти “Politico” відзначили, що позиція підкомітету в області прав людини невмотивовано пом’якшується або посилюється в залежності від лобістських побажань окремих, вхожих до Європарламенту, міжнародних НУО.

Правоцентристська Європейська народна партія (ЄНП) закликає взагалі зупинити роботу підкомітету на час проведення розслідування. Хоча, робота підкомітету і так паралізована. Поліція провела обшук в офісі високопоставленого службовця, відповідального за діяльність Секретаріату «DROI», Мішеля Рю в рамках свого розслідування. Після обшуку офіс був опечатаний.