Концерн екснардепа, до якого входить полтавський завод, постачав до росії комплектуючі

ДБР викрило схему концерну, який продовжив забезпечувати російський військово-промисловий комплекс після 24 лютого.

Про це 24 листопада повідомляє ДБР.

Правоохоронці встановили, що з 2014 року промислово-інноваційна група компаній родини українського екснардепа забезпечувала держпідприємства рф високоефективним та енергозберігаючим обладнанням. Його використовували для сталого функціонування нафтогазовидобувних, гірничих, металургійних, хімічних, вугільних, транспортних підприємств. Серед них були структури оборонно-промислового комплексу росії.

Концерт експортував до росії 95% виробленої в Україні продукції та займав друге місце в поставках. Після початку повномасштабної війни власники продовжили співпрацювати з рф. Постачання продукції налагодили через підконтрольні іноземні та російські фірми-прокладки. Ці компанії відправляли «замовлення» українському виробнику нібито для потреб третьої сторони з країни-посередника.

З 24 лютого за цією схемою концерт доставив до рф комплектуючих на щонайменше 190 млн грн.

Після одержання стратегічної продукції, «посередники» переправляли її до росії. ДБР зупинило постачання таким російським виробникам:

  • брої та боєприпасів (АТ «БПТ «Сибприбормаш», рф, Алтайський край, м. Бійськ);
  • вертольотів, літаків та інших літальних апаратів (АТ «Смоленський авіаційний завод», рф, м. Смоленск);
  • космічних апаратів (АТ «Міаський машибудівний завод», рф, Челябинська обл., м. Міас);
  • підприємств критичної інфраструктури російської федерації (АТ «Федеральна пасажирська компанія», м. Москва; ФБУ «Адміністрація Волго-Балт», м. Санкт-Петербург; ПАТ «Сахаліненерго», м. Южно-Сахалінськ, АТ «Кузбассенерго» та інш.).

Під час слідчих дій на виробництві та в офісах концерну вилучили чорнову бухгалтерію, паспорти, печатки та штампи та інші матеріали. Серед іншого в одного з керівників заводу та його дружини знайшли паспорти громадян рф.

Також арештували майно концерну, зокрема два заводи у Сумах та Полтаві, ТРЦ в Сумах, низку квартир у Києві, елітні авто. Загальна вартість вже знайденого становить понад один млрд грн.

Правоохоронці готують підозри за ст. 111-1 ККУ. Санкція статті передбачає 15 років в'язниці.


Автор: Олександр Бондаренко

Олександр Бондаренко народився у 1978-ому році в Одесі. Має дві вищі освіти: журналістика та філософія. Пише книгу, яку збирається видати у 2022-ому році. Дуже багато подорожує Україною, не має постійного місця проживання. Останнім часом живе у місті Ізмаїл у свого друга. Є активним захисиком прав меньшин в Україні. Улюбленими темами є соціальна несправедливість та корупція. Посилання на інші його матеріали ви можете знайти на цій сторінці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *