В Одесі відбудеться показ нового документального фільму про братську могилу в парку Перемоги

16 жовтня 2020 р виповнюється 79 років з початку німецько-фашистської окупації Одеси – одного з найстрашніших і трагічних періодів історії міста. Цій даті присвячена прем’єра документального фільму «Трагедія Аркадійської балки», яка відбудеться в суботу, 17 жовтня, в читальному залі Наукової бібліотеки ім. Грушевського (Одеса, вул. Троїцька, 49/51). Початок – о 16.00. Про це повідомляє “Культурометр”.

Вустами істориків і очевидців фільм розповідає про маловідому і маловивчену сторікуі історії окупації. В середині 1950-х років на території колишньої Голопузівки, тодішніх трущобах околиці Одеси, в районі Новоаркадьевськой дороги (зараз пр.Шевченка), при виїмці грунту під фундамент нового будинку, будівельників чекала страшна знахідка – величезна кількість людських кісток на глибині трохи більше метра. Будівництво було зупинено, а на місці виявленої будівельниками братської могили був насипаний курган. Цей курган існує і сьогодні, він знаходиться в самому центрі парку Перемоги – улюбленого місця відпочинку одеситів.

Виявляється, під час окупації Одеси, частина Аркадійської балки з відкритими стовбурами занедбаних штолень, де добувався свого часу будівельний камінь-черепашник, став місцем страти жителів Одеси, яких окупаційна влада взяла в заручники і розстрілювали після кожного диверсійного акту одеських партизанів-підпільників.

Братська могила в центрі парку Перемоги – ще одне нагадування про те, як дві людожерські системи – Третій Рейх і Сталінський СРСР – перемелювали, немов в гігантській м’ясорубці, долі і життя тисяч ні в чому не винних, людей.

Після прем’єри на запитання журналістів відповідатимуть творці фільму: історики Олександр Сурилов, Павло Козленко, голова Одеської регіональної асоціації євреїв – колишніх в’язнів гетто і нацистських концтаборів Роман Шварцман, заслужений артист України, артист театру музкомедії Тимофій Криницький, еколог і журналіст Владислав Балінський.

© Незалежні Новини