Чи може людина з інвалідністю отримати статус безробітного та отримувати допомогу по безробіттю?

Так, може. Статус безробітного може набути особа з інвалідністю, яка не досягла встановленого законодавством пенсійного віку та яка офіційно працювала і сплачувала страхові внески.

Реєстрація особи з інвалідністю здійснюється на підставі поданих нею документів:

– паспорта;

– трудової книжки;

– облікової картки платника податків;

– документа про освіту;

– пенсійного посвідчення (за наявності);

– довідки до акту огляду МСЕК;

– індивідуальної програми реабілітації (за наявності).

Служба зайнятості відповідно до законів України «Про зайнятість населення» та «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» сприяє трудовій реабілітації та працевлаштуванню особам з інвалідністю з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) на вільні та новостворені або пристосовані для них робочі місця, заявлені роботодавцями.

Підбір підходящої роботи для осіб з інвалідністю здійснюється відповідно до їх професійних навичок, знань, індивідуальної програми реабілітації та з урахуванням побажань щодо умов праці.

«Гаряча лінія» Дніпропетровського обласного центру зайнятості – (096)-293-34-69, (067)-744-54-80.

Дніпропетровський обласний центр зайнятості


Автор: Ігор Ярмоленко

Ігор Ярмоленко народився у 1992-ому році у Львові. Відразу після закінчення ВИЩу Ігор поїхав стажуватися до Польщі, де писав для української спільноти у друкованих виданнях. Улюбленими темами Ігора було життя заробітчан у Польщі. Як правило Ігор Ярмоленко пише про гострі соціальні проблеми та події у Північній та Західній Україні. Співпрацює з Navarti.in.ua три роки. Посилання на інші його матеріали ви можете знайти на цій сторінці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *