Бандит Дралюк Іван або українські підприємці чекають захисту від рейдерів: на чий бік стане Мінюст?

Іван Дралюк

Українські підприємство щосили протистоять рейдерам, які намагаються захопити чужий бізнес. Незважаючи на дії чорних нотаріусів, прикриття правоохоронців, колективи продовжують відстоювати свої законні права. Їм заважає одна людина – рейдер Іван Дралюк.

3 серпня на засіданні комісії з питань скарг у сфері державної реєстрації Міністерства юстиції України розглядалася скарга власника ТОВ Промстройінновація, ТОВ Оріон-СКТ, ТОВ Богданівське на державних реєстраторів, в результаті дій яких відбулося рейдерське захоплення вищевказаних підприємств. В ході засідання юристи надали повний пакет документів, які підтверджують незаконність дій рейдерів і їх пособників.

Трудовий колектив підприємства чекав позитивного рішення по своїй скарзі, але з незрозумілих причин комісія в той день рішення не прийняла.

Як стала відомо журналістам, прийняти законне рішення членам комісії заважають ті, хто повинен стояти на сторожі закону. Виявляється допомагають рейдерам співробітники СБУ. Раніше замішаний у скандалах Іван Дралюк (начальник 1-го управління ГУ по боротьбі з корупцією та організованої злочинності СБУ), не соромлячись, чинить тиск на комісію і шляхом погроз вимагає ухвалити незаконне рішення.

Кримінальний слід Івана Дралюка

Дуже цікаво, що прізвище Дралюка вже фігурувало у скандалах. Так суд повернув власникам грошові кошти в сумі $20 тис та два телефони Apple iPhone (6S та 5), які слідчі ГПУ у липні цього року визнали речовими доказами по кримінальному провадженню, порушеному по статті про отримання хабара, пишут Наші Гроші ссилаючись на дані Єдиного держреєстру судових рішень.

4 липня цього року працівники Генеральної інспекції внутрішніх розслідувань та безпеки Генпрокуратури провели огляд у кабінеті №620 у приміщенні ГПУ по вул. Гусовського, 9 у Києві.

Огляд (ст. 237 КПК) відрізняється від такої слідчої дії як обшук (ст. 234 КПК). На відміну від обшуку, огляд місця події може бути проведений без ухвали слідчого судді за добровільною згодою особи, яка ним володіє.

У даному випадку згоду на огляд кабінету надав перший заступник військового прокурора Володимир Жебрицький.

У ході огляду у чоловіка, ім’я і посада якого не вказані у відкритих матеріалах справи, вилучили $20 тис. За даними слідчих, ці гроші, знайдені в журналі «Новое время», призначалися для схиляння особи до отримання хабара. Якої саме особи – не вказано. Разом з тим в одній з ухвал вказано, що якийсь чоловік мав злочинні домовленості зі слідчим Генпрокуратури.

За клопотанням ГПУ 5 липня суд наклав арешт на вилучені гроші і телефони. Однак вже 21 липня суд звільнив з-під арешту кошти, а 22 серпня – телефони. Суди послалися на те, що не отримали доказів вчинення злочину: суду не доведено, за яких обставин відбулася передача хабара; при цьому нікому не пред’явлено підозру.

Зауважимо, що 8 серпня власник грошей подав скаргу в суд на слідчих через неповернення йому коштів, а 9 серпня відкликав її.

У свою чергу прокурор відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях стосовно працівників прокуратури Генеральної інспекції внутрішніх розслідувань та безпеки ГПУ Мартюшев С.М. 28 вересня відкликав апеляційну скаргу на ухвалу суду від 27 липня, якою було відмовлено в новому арешті $20 тис.

За даними колишнього голови Консультативної ради при ГПУ Володимира Бойка, ці $20 тис отримав слідчий Генпрокуратури Ігор Гришин, який входить в групу, яка розслідує справу Сергія Курченка. Бойко стверджує, що вилучені телефони належали Гришину. А от власником $20 тис є Іван Дралюк, відомий як начальник першого управління Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ.

Дралюк у ході допиту в якості свідка заявив, що знайдені гроші належать його батькам і є їх власними заощадженнями, а йому кошти дали для придбання ліків матері, що хворіє на онкологічне захворювання. Факт передачі хабара він заперечував.

Колектив не опускає руки

Наразі колектив підприємств, які атакують рейдери продовжують свою боротьбу. Також співробітниками Національного антикорупційного бюро України проводиться досудове розслідування щодо осіб, причетних до рейдерського захоплення.
Справжні власники підприємств на колектив впевнені, що в рамках розслідування буде дана правова оцінка діянь Дралюка та інших посібників рейдерів, з числа правоохоронців.

Нагадаємо, буквально зараз відбувається спроба незаконно заволодіти компанією Промстройіновація, яка об’єднує ТОВ Прилуцьке ХПП, Оріон-СКТ і СТОВ Богданівське.

Ці підприємства протягом останніх трьох років роботи забезпечують робочими місцями понад 300 осіб, виплачують гідну заробітну плату своєчасно і в повному обсязі. Виплачують високу орендну плату за паї. Сплачують всі податки. Реалізовують ряд інвестиційних проектів, які значно покращують інфраструктуру територій, на яких вони працюють.

Колектив підприємство впевнений, що рейдерська схема стала можливою завдяки діяльності «чорного нотаріуса» Ірини Мамай, яка за підробними документами позбавила прав власників міжнародної компанії, що володіє групою підприємств на законних засадах. Нотаріус просто викинула міжнародну компанію зі складу засновників ТОВ Промстройіновація.

Така практика у Мамай далеко не перша і за результатами її діянь вже розслідуються кримінальні провадження слідчими різних правоохоронних органів. Але це не заважає їй і сьогодні оформляти подібні схеми, допомагати справжнім бандитам віднімати з таким трудом створені підприємства.

Саме тому трудовий колектив ТОВ Промстройінновація, ТОВ Оріон-СКТ, ТОВ Богданівське звертається до міністра юстиції України Павла Петренка та прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням захистити членів комісії від тиску СБУ і дати можливість прийняти законне рішення при розгляді скарги.

1

2

3

4

5