На Одещині директор ЖКП, який розтратив 6 мільйонів, хоче повернутися на посаду через суд

За результатами роботи проведеного в Таїровській ОТГ аудиту з’ясувалося, що завдяки діям директора ЖКП “Таїрове” Юрію Предану громада втратила близько 6 мільйонів гривень. Також з’ясувалось, що у колішнього директора підроблений диплом про вищу освіту.

На підставі повідомлення голови депутатської комісії з питань законності Таїровської селищної ради про факт незаконного зайняття Юрієм Преданом посади директора комунального підприємства «Житлово-комунальне підприємство «Таїрове» внаслідок відсутності диплому про освіту, 23 березня 2020 року розпорядженням т.в.о. Таїровського селищного голови було призначено службове розслідування зазначених обставин. При цьому Юрія Предана було відсторонено від займаної посади на строк проведення розслідування.

Однак Юрієм Преданом чинилися перешкоди у його проведенні, витребувані комісією документи надані не були, а працівники підприємства були підбурені до фактичного страйку, тому що люди були обмануті ним, оскільки він наголошував про звільнення всіх працівників після нього. Керівництвом Таїровської селищної ради люди були завірені в тому, що відсторонення Предана є тимчасовою мірою, необхідною для встановлення правди та жодних незаконних звільнень не буде.

Невиконання розпорядження голови стало грубим порушенням Преданом Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», контракту та трудового законодавства, за що його було звільнено з посади директора комунального підприємства.

Слід зазначити, що обставини, що слугували підставою для проведення службового розслідування, підтвердилися та дійсно Юрій Предан ніколи не здобував вищої освіти, яка була необхідною для зайняття посади комунального підприємства. Фактично він безпідставно й незаконно отримав заробітну плату близько 700 тис.грн., чим спричинив шкоду інтересам громади.

Більш того, службове розслідування фактично надало можливість Таїровської селищної ради, як власнику комунального підприємства, в подальшому провести повноцінну перевірку його діяльності на підприємстві. Було виявлено не лише незаконне привласнення ним коштів за підробним дипломом, але й нанесення шкоди територіальній громаді на мільйони гривень.

Так, за проведеною у травні 2020 року на комунальному підприємстві перевіркою Держпродспоживслужбою України було виявлено порушення державних регульованих цін і тарифів та нанесення шкоди територіальній громаді на суму близько 1 млн. 800 тис.грн.

У червні 2020 року завершилася перевірка діяльності Предана Ю.В. на комунальному підприємстві з боку Держаудитслужби України, яка виявила численні порушення законодавства, втрати та нанесення шкоди:

– безпідставне списання витрат на ремонт автотранспорту та інших ремонтних робіт, запасних частин та матеріалів на загальну суму 323 337,04 гривень;

– встановлено необґрунтованих витрат бюджетних коштів на виплату заробітної плати в загальній сумі 5 719 237,34 грн, у зв’язку з чим зайво нараховано та перераховано єдиного соціального внеску в загальній сумі 1 234 650,55 грн та недоотримано заробітної плати працівниками в сумі 603 983,13 грн;

– не здійснено стягнення з боржників заборгованості на суму 190 тис.грн., а враховуючи, що строк позовної давності минув, то фактично Предан Ю.В. незаконно подарував ці кошти третім особам;

– також орендна плата за орендну комунального майна не коригувалась на індекс інфляції, що призвело до недоотримання доходів КП «ЖКП «Таїрове» на загальну суму 212 912,00 грн., тобто Преданом за якийсь такі заслуги було прощено та подаровано третім особам кошти, які могли бути зараховані на благо громади;

встановлено нестач основних засобів на суму 54 767,25 грн, запасів на загальну суму 196 851,36 грн, палива на загальну суму 301 176,52 грн. Виникає обґрунтоване запитання: це вкрадено?

– виявлене понаднормове списання пального на загальну суму 22 083,58 грн, списання ПММ  без підтвердних первинних документів на суму 141 435,56 грн. І знову ж таки питання кому це «надійшло» в дохід?

За ці «досягнення» Предан Ю.В. навіть нараховував себе премії, але й тут не обійшлося без порушень, зокрема виплата премій не було погоджено, що призвело до необґрунтованих витрат коштів комунального підприємства в загальній сумі 54119,38 грн.

До того ж, в порушення трудового законодавства та правил про сумісництво Предан Ю.В., перебуваючи на посаді директора КП ЖКП «Таїрове», також був директором КП «Сухолиманське», на якому виникла величезна заборгованість, чим спричинено шкоди територіальній громаді.

За вказані порушення відносно Предана Ю.В. розпочаті численні кримінальні справи.

Однак Предан Ю.В. досить на свободі, зухвало посміхаючись над мешканцями громади, оскаржує в суді розпорядження про проведення відносно нього службового розслідування, яке виявило порушення інтересів громади, всім говорить про те, що обов’язково виграє цей спір та повернеться на підприємство, щоб продовжувати ним керувати.

Вирішення цієї справи № 420/2756/20 доручено судді Танцюра К.О. Справа призначена на 30 червня 2020 року о 12:00.

Чи візьме суддя Танцюра К.О. так звані аргументи Предана до уваги та поверне його на підприємство чи ретельно дослідить обставини і доводи територіальної громади – покаже час.

© Незалежні Новини