Фармфірма «Дарниця» торгує з сепаратистами

Загорій Дарниця

Тяжкі часи настали для української фармацевтики, кричать на кожному кроці власники фармацевтичних компаній. Війна з Росією позбавила їх великого ринку збуту. Доводиться шукати нові шляхи експорту продукції за кордоном. Але деякі викручуються по-своєму.

Про Литву як про новий європейський ринок збуту керівник фармацевтичної корпорації «Дарниця» Гліб Загорій уже нещодавно розповідав ЗМІ. Назвав співпрацю з цією країною одним із перших проектів розширення дистрибуції ліків за кордон в умовах складнощів на внутрішньому ринку. Однак, мало хто знає, що Литва вже давно фігурує в митних документах ФФ «Дарниці». Тільки до самої Литви продукція «Дарниці» ще жодного разу не дійшла.

ЕКСПОРТНІ МАХІНАЦІЇ ТА КОНТРАБАНДА ГЛІБА ЗАГОРІЯ

Як виявилося, з минулого року Гліб Загорій постачає продукцію своєї корпорації до … ДНР. Схема – не надто вигадлива.

За документами, ФФ «Дарниця» постачала медикаменти до Узбекистану. Їх кінцевим отримувачем є Toshkent vilovati dori-darmon (г.Ташкент, Яккасарайский р-н, ул. Юсуф Хос Хожиб, д.28, Узбекистан).

Везли ліки фурами нібито через Литву – у митній декларації одержувачем вантажу зазначена литовська фірма UAB «VOLESA» Вільнюс, Uzubaliy 39.

За даними розслідування, «Дарниця» замитнювала свій вантаж у двох відділеннях митного оформлення –№3 митного посту «Східний термінал», Київська область, Бориспільський район, село Велика Олександрівка, вул. Бориспільська 21ж (UA 125030) та №1 митного посту «Святошин», Київська область, Бориспільський район, село Мартусівка, вул. Моїсеєва, 72 (UA125110).
Не важко було відслідкувати й точку перетину українського кордону вантажівок Гліба Загорія – митний пункт Гоптівка-Нехотєєвка. Тобто ліки везли на територію Росії через Білгород. Наприклад, тільки у березні автомобілі з медикаментами «Дарниці» (АН06521М (тягач)/АН8554ХР (причіп) та ВВ3502СТ (тягач)/ВВ9696СТ (причіп)) у цьому пункті двічі перетинали кордон у напрямку країни-агресора.

Ну а потім відбувається «збій у маршруті» – вантаж потрапляє не в Литву й далі в Узбекистан, а через Російську Федерацію прямує до окупованих територій Донбасу. Там ліки продають за готівку, та ще у російській валюті.

Загорій

Загорій

Виручку перераховують тій же литовській фірмі UAB «VOLESA». А вона, як платник за отриманий товар, у свою чергу перераховує гроші «Дарниці».

Доказом того, що ліки й не збиралися везти до Узбекистану, є й те, що серед усієї експортованої продукції 91 препарат не мав реєстрації! Тобто, в Узбекистані вантаж точно ніхто не чекав, бо незареєстрований товар неможливо було б реалізувати.
До речі, не гидують у «Дарниці» й брудними засобами контрабанди заборонених до відкритого продажу ліків. Везуть, знову ж таки, до анексованих Росією територій. Наприклад, нещодавно працівники Кримської митниці затримали чоловіка, який намагався з України перевезти у своїх речах 150 таблеток клофеліну виробництва «Дарниці».

Дарниця Загорія

Дарниця Загорія

Медпрепарати були у заводській упаковці з написом «Clonidine Клофелін-Дарниця 50 таблеток 015 мг, фармацевтична фірма« Дарниця». Нагадаємо, ці сильнодіючі ліки продають в аптеках лише за рецептом лікаря. Не варто й говорити, що в контрабандиста не було рецепту для придбання.

УХИЛЯННЯ ВІД СПЛАТИ ПОДАТКІВ ТА ВКРАДЕНЕ ВІДШКОДУВАННЯ ПДВ

Описана вище схема незаконного переведення товару в готівку, випробувана в минулому році, принесла Глібу Загорію фантастичні прибутки та відчуття безкарності. Тому вже 2017-го обсяги продукції «на експорт» ФФ «Дарниця» збільшила удвічі. Так, у 2016 році по вказаній схемі «Дарниця» відправила 146 позицій лікарських препаратів. А вже у 2017 році – 276 позицій.
Так само й вартість експорту за цією схемою, що минулого року складала 665,48 тис доларів, тільки за три місяці 2017-го вже становить 505,09 тис доларів.

Знайшлось у цій всій махінації Гліба Загорія місце й для обкрадання держави. Зобов’язання по ПДВ при експорті товарів оподатковуються за ставкою «0%». А по Україні – за ставкою «7%». За документами, ФФ «Дарниця» реалізувала продукцію за кордоном, отже одержувала податковий кредит та право на бюджетне відшкодування ПДВ в розмірі 7% від суми поставки. Хоча реалізація товару не йшла на експорт.

До того ж, керівництво фармкомпанії у документації занижує контрактні ціни майже на чверть (знижка за підсумками 2017 року становить 23,2% від прайсових цін). А це – штучно зменшений дохід підприємства, та як наслідок, зменшений прибуток. А отже й недоплата в бюджет України від результатів діяльності ФФ «Дарниця». Отаким чином народний депутат Гліб Загорій займається незаконним переведенням грошей у готівку та занижує свої зобов’язання перед державою.

За матеріалами Інформаційного Агенства Navarti


Автор: Вадим Гетьман

Вадим Гетьман народився у 1987-ому році у Хмельницькому. Потім з родиною переїхав до Києва, де навчався на факультеті журналістики в Університеті ім. Тараса Григоровича Шевченко. Покинувши навчання на третьому курсі, Вадим Гетьман писав для відомих українських газет, зокрема для Вечірнього Києва та Фактів. Згодом перейшов у онлайн. На разі пише для Navarti.in.ua два роки. Освітлює новини усієї країні, готує антикорупційні розслідування. Посилання на інші його матеріали ви можете знайти на цій сторінці.